Atrakcje turystyczne
Odległość od obiektu BAŁTYK Resort w Rewalu
Fanki i fani żagla przyczepionego do deski w Dąbkach mają rewelacyjne warunki do wodnych szaleństw. Jezioro Bukowo cieszy się wśród miłośników windsurfingu zasłużoną renomą - wszystko tłumaczą liczne szkółki i fakt organizowania na akwenie poważnych zawodów. Osoby poszukujące jeszcze poważniejszych wyzwań, powinny natomiast sprawdzić swoje umiejętności na pełnym morzu.
+48. 943 148 666
Ośrodek jeździecki oraz hodowla koni, mieszcząca się w nieodległym Bobolinie. Niewątpliwie chlubą Rancza jest ogier Mustafa, laureat służewieckiej gonitwy Derby Warszawa z 1997 r. Poza nim, na terenie gospodarstwa przebywa zwykle ok. 30 koni. Oferta hippiczna obejmuje m.in. jazdy w otwartym i urokliwym terenie, w ujeżdżalni, na lonży czy różne typy oprowadzania.
Na prawym brzegu Wieprzy, niedaleko ujścia rzeki do morza i falochronów, stoi latarnia morska w Darłowie. Powstała w 1885 roku, zastępując prowizoryczne światła ustawione przy wejściu do portu przez władze miasta w 1715 r. Jej współczesny wygląd, w tym charakterystyczna biała kopuła wieńcząca konstrukcję, to efekt powiększenia
Wieprza ma od źródła do ujścia ok. 130 kilometrów długości. Pokonanie tej odległości kajakiem zajęłoby około tygodnia. Co zrobić, jeśli ktoś nie ma ochoty na takie przygody? Wybrać krótszą trasę, np. z Mazowa. Można przy tym skorzystać z usług wypożyczalni i organizatorów spływów, którzy zadbają nie tylko o transport sprzętu i uczestników wyprawy w górę rzeki.
Średniowieczna, pochodząca z II połowy XIV w. twierdza, wybudowana z polecenia i środków księcia Bolesława V Gryfita. Zamek Książąt Pomorskich wznosi się nad brzegiem Wieprzy. Przez stulecia Warownia i rezydencja były wiele razy przebudowywane. Dziś
Obszar ochrony przyrody powołany do życia w 2005 roku ze względu na wyjątkowo wysoką wartość ekosystemu. Słowińskie Błota zajmują ok. 192,55 ha powierzchni pomiędzy dorzeczami Wieprzy i Grabowej, w
Przybrzeżne jezioro o powierzchni ok. 790 ha, mieszczące się mniej więcej w połowie drogi między Jarosławcem a Darłowem. Akwen połączony jest z Bałtykiem kanałem. Znany windsurferom Kopań słynie też z wielkiego bogactwa ryb, co czyni jezioro wymarzoną lokacją dla wędkarzy. Ciekawostka historyczna - na płd.-zach. brzegu można odnaleźć resztki słowiańskiej osady.
+48. 501 042 503
Wyjątkowy park rozrywki nieopodal Darłowa, gdzie dominują tradycyjne gry, dawno już zapomniane, jak rapido, arkus czy bilard holenderski. Wszystkie stanowiska wykonano ręcznie, z drewna. Wiele mówiącym hasłem parku jest “Czym bawił się Leonardo da Vinci?”. Dodatkiem o dużych walorach edukacyjnych są miniatury i repliki konstrukcji, które zaprojektował włoski geniusz.
Nadmorski klub jeździecki, kompleksowo zmodernizowany na początku 2015 r. Stajnia Horyzont swoją ofertą zainteresuje tak zaawansowanych, jak i początkujących miłośników dżokejki. Posiada m.in. nowoczesną stajnię z siodlarnią, krytą halę do ujeżdżania i zewnętrzne padoki. Organizowane są też obozy i kolonie, a miłym dodatkiem jest zwierzyniec z ptakami ozdobnymi.
Doskonałe miejsce, by lepiej poznać największe bogactwo Morza Bałtyckiego, jakim jest bursztyn. Zwłaszcza, iż zamiast statycznych ekspozycji w gablotach dominują multimedialne instalacje: “Bursztynowy las”, “Inkluzje” oraz “Kopalnia”, które interesująco prezentują wiele aspektów dotyczących jantaru. Do tego oczywiście fantastyczne okazy bursztynu, np. niebieskiego.
Zdecydowanie góruje ponad pozostałymi budynkami w Jarosławcu. Ma w końcu ponad 33 metry. Jej światło rozchodzi się z wysokości ok. 50 m n.p.m. i widoczne jest z odległości 23 Mm. Emitują je żarówki na 4 obrotowych panelach. Wieża
+48. 507 505 916
Wędkowanie stojąc suchą stopą na lądzie niewątpliwie ma swój niezaprzeczalny urok, jednak zdecydowanie pogłębione wrażenia czekają na pokładzie łodzi. Zorganizowaną od A do Z wyprawę na ryby, w okolicach Jarosławca można urządzić na wiele różnych sposobów. Do wyboru w regionie są łowiska na Morzu Bałtyckim, w Wieprzy oraz pobliskich jeziorach - Kopaniu i Wicku.
Sztuczny stok narciarski, a ściślej rzecz biorąc - pochyła taśma wprawiana w ruch, całkiem wiernie imituje zjazd po naturalnym stoku. Dzięki temu nawet latem, w bardzo komfortowych warunkach, można doskonalić narciarskie umiejętności. Niezbędny sprzęt - buty, deski i narty, a także kask i kijki - jest dostępny na miejscu. Jedna jazda trwa ok. 15 minut.
Małe królestwo tropikalnych roślin i pięknych, egzotycznych owadów. Wielobarwne motyle charakteryzuje niebywałe bogactwo wzorów na skrzydełkach, szeroka gama rozmiarów i nieodparty pociąg do żywych barw. W połączeniu z wylęgarnią, informacjami o każdym gatunku i paroma atrakcjami dodatkowymi, Kraina Motyli stanowi wspaniałe miejsce do zabawy i nauki.
Rozbudowany i pełen urozmaicających leniwą kąpiel atrakcji (gejzery, dzikie rzeki, grota z wodospadami itd.) kompleks, zlokalizowany ledwie 350 m od jarosławieckiej plaży. Ośrodek dysponuje interesującą gamą możliwości: pływania sportowego, rekreacyjnego, hydromasaży, zabiegów SPA&Wellness, korzystania z sauny, opalania się na leżaku i jeszcze wielu innych.
Oddany do użytku w 2013 r. park, niemal z sezonu na sezon rozbudowujący udostępniane atrakcje. 2 pierwsze trasy - łatwa i trudna - stawiają przed pokonującą osobą odpowiednio 12 i 11 zróżnicowanych wyzwań. Przeszkody są idealne dla początkujących, a i zaawansowani w temacie goście powinni się nieźle bawić. Trasa “Górna” jest najpoważniejszym wyzwaniem.
Generalnie paintballowe bitwy toczy się albo w zamkniętych, najczęściej opuszczonych budynkach, albo na otwartym, najlepiej leśnym terenie. Dwuhektarowe pole do gry w Jarosławcu łączy 2 w 1, gdyż powstało w miejscu dawnego ośrodka
Miłośnicy wiosłowania mają w okolicy przynajmniej 2 ciekawe opcje. Pierwszą jest spokojna rekreacja na wodach jeziora Wicko. Z kolei spływy Wieprzą wymagają zdecydowanie więcej wysiłku fizycznego i logistycznego. Najdłuższa trasa liczy ponad 110 km i wymaga ok. tygodnia czasu. Piękna natura i zabytki mijanych miejscowości zrekompensują trudy wyprawy z nawiązką.
+48. 607 073 508
Prywatne muzeum rybaka, który na morzu spędził ponad 25 lat. Dzięki temu nie ma najmniejszych wątpliwości co do kwalifikacji przewodnika oprowadzającego po wystawach. W kolekcji znajdują się m.in. sieci, urządzenia nawigacyjne, kapoki, liny, kotwice, tratwy czy warsztat szkutnika z 6-metrową łodzią. Ważnym atutem są morskie opowieści serwowane przez gospodarza.
+48. 791 002 691
Zanim żeglarz wypłynie na szerokie wody i zmieni się w wilka morskiego, musi nabrać wprawy w sztuce żeglowania. Dla swojego bezpieczeństwa, lepiej nie robić tego na własną rękę. Szkoła Magola dysponuje m.in. klasycznymi jachtami żaglowymi, a także motorowymi, kajakami oraz łodziami wiosłowymi. Kto nie potrzebuje lekcji, ten może wypożyczyć wymieniony sprzęt.
Największy akwen w gminie, oczywiście nie licząc morza. Warunki na jeziorze - powierzchnia 1060 ha, średnia głębokość 2 m - i jego ekosystem sprzyjają uprawianiu wielu sportów i innych aktywności: wędkarstwu,
+48. 261 232 101
Obszar niegdyś zupełnie niedostępny dla postronnych, teraz zamykany przez żołnierzy niemal wyłącznie na czas ćwiczeń z ostrą amunicją i z użyciem cięższego sprzętu. Swoje umiejętności sprawdzają tu różne formacje sił NATO. Na terenie poligonu znajduje się m.in. dawna baza niemieckiego lotnictwa morskiego oraz opuszczony cmentarz wymarłej osady rybackiej.
Lotnisko i baza wojskowa w Wicku powstały na potrzeby Luftwaffe w latach ‘30 XX w. Później stacjonowały tu m.in. wojska artyleryjskie. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć pozostałości kompleksu oraz prawdziwe zestawy pocisków rakietowych, oczywiście nieuzbrojonych. Trzeba pamiętać, że żołnierze stacjonujący w pobliżu mogą czasowo zamykać ten teren dla cywili.
Powstała jako dobudówka do stacji pilotów, którzy przeprowadzali statki wpływające do Ustki przez mielizny portu. Światło emitowane jest ze szczytu ceglanej wieży, z wysokości 22 m. W 1892 r., kiedy to wybudowano latarnię, była to lampa naftowa, co dawało zasięg 11 km (6 Mm). Dziś drogowskaz dla statków zapewnia żarówka, którą widać z odległości 3 razy większej.