Centralny Poligon Sił Powietrznych

Centralny Poligon Sił Powietrznych, zwany czasem poligonem Ustka - Wicko Morskie. Jest jednym z tych terenów wojskowych o których istnieniu, często niewiele osób wiedziało. Jednak ten obszar wojskowy był chyba najpopularniejszy, bo o ćwiczeniach wojskowych można było się dowiedzieć np. z radia.

Ten rozległy poligon nad brzegiem Morza Bałtyckiego między Ustką, a Jarosławcem i nad jeziorem Wicko, był kiedyś niedostępny. Oddzielony od reszty lądu płotem i innymi zabezpieczeniami, teraz jest otwarty. W godzinach ćwiczeń powstają czasowe posterunki na drogach.

Na terenie poligonu znajduje się wioska Wicko Morskie mająca ok. 50 mieszkańców.

Dodaj opinię

Obszar niegdyś zupełnie niedostępny dla postronnych, teraz zamykany przez żołnierzy niemal wyłącznie na czas ćwiczeń z ostrą amunicją i z użyciem cięższego sprzętu. Swoje umiejętności sprawdzają tu różne formacje sił NATO. Na terenie poligonu znajduje się m.in. dawna baza niemieckiego lotnictwa morskiego oraz opuszczony cmentarz wymarłej osady rybackiej.

Centralny Poligon Sił Powietrznych adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Centralny Poligon Sił Powietrznych, zobacz gdzie w Wicku Morskim zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Centralny Poligon Sił Powietrznych.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Centralny Poligon Sił Powietrznych opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij