Galeria Rybacka w Jezierzanach

Prywatna kolekcja rybaka, który na morzu na połowach ryb spędził ponad ćwierć wieku. Leszek Kołakowski przez lata gromadził w stodole przedmioty związane z rybołówstwem i morzem. Kiedy zwyczajnie zaczęło brakować mu miejsca, za unijne dofinansowanie zbudował i urządził muzeum, w którym osobiście pokazuje i opowiada o rybackiej codzienności.

Wilki morskie (oraz szczury lądowe) będą zachwycone dziesiątkami sieci, kotwic, urządzeń nawigacyjnych (od sekstansów, przez busole i kompasy, po GPS-y), kapoków, tratw, ratunkowych pływaków, kombinezonów, lin, lamp, okien okrętowych i wielu innych przedmiotów, których używają starzy (i młodzi) na morzu.

Setki eksponatów podzielonych jest na tematyczne działy. Izba rybaka pokazuje mieszkanie typowego mieszkańca rybackiej osady sprzed stu lat. W kąciku nawigatora dominują współczesne i wiekowe mapy linii brzegowej oraz morskie, z zaznaczonymi rybnymi łowiskami oraz dokładnymi głębokościami morskiego dna. W warsztacie szkutnika imponuje drewniana, 6-metrowa łódka.

W Galerii Rybackiej od czerwca 2015 działa także sklepik z pamiątkami.

Dodaj opinię

Prywatne muzeum rybaka, który na morzu spędził ponad 25 lat. Dzięki temu nie ma najmniejszych wątpliwości co do kwalifikacji przewodnika oprowadzającego po wystawach. W kolekcji znajdują się m.in. sieci, urządzenia nawigacyjne, kapoki, liny, kotwice, tratwy czy warsztat szkutnika z 6-metrową łodzią. Ważnym atutem są morskie opowieści serwowane przez gospodarza.

Firma KM Studio może sfilmować wartą uwiecznienia Promendę kamerzysta na wesele Wrocław

Galeria Rybacka w Jezierzanach adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Galeria Rybacka w Jezierzanach, zobacz gdzie w Wicku Morskim zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Galeria Rybacka w Jezierzanach.
Ceny biletów / cennik wejść do Galeria Rybacka w Jezierzanach. Redakcja serwisu www.wicko-morskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 5 zł
    Galeria Rybacka w Jezierzanach cena biletu ulgowego: 5 zł
  • 6 zł
    Galeria Rybacka w Jezierzanach cena biletu normalnego: 6 zł
  • Grupowy 5
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Galeria Rybacka w Jezierzanach opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij