Kajakarstwo

Miła przejażdżka w pięknym otoczeniu dzikiej przyrody – takie wrażenia oferują spływy kajakowe. Jedną z najciekawszych tras w kraju, imponującą, jest spływ kajakiem zakolami Wieprzy.

Wieprza ma łącznie 130 kilometrów długości. Najdłuższa trasa spływu, zaczynająca się w Trzebielinie (woj. pomorskie, ok. 70 km od Darłowa) ma 115 kilometrów i trwa około tygodnia. Przynajmniej w 6 miejscach kajaki należy przenosić ręcznie. Zachwycające lasy, starorzecza, przełomy, zapory wodne, strome i łagodne brzegi, zabytki w miejscowościach na trasie – spływ Wieprzą gwarantuje wszelkie możliwe atrakcje kajakarstwa.

Na wysokości miejscowości Tyn zaczyna się najpiękniejsza część spływu. Rzeka robi się wyraźnie węższa, nurt wije się zakolami i odczuwalnie przyspiesza. W Darłowie można wypłynąć kajakami na pełne morze.

Kto nie czuje się na siłach przepłynąć pełnej trasy, może zacząć podróż kajakiem na dalszych odcinkach rzeki. Na Wieprzy nie brakuje pomostów i przystani (np. Staniewice, Pieńkówko, Broczyna, Kępice, Sławno, Mazów) z altanami oraz miejscami na wypoczynek i obozowisko, gdzie można rozpocząć (albo zakończyć/przerwać) spływ.

Kajakami popływać można również na wodach jeziora Wicko.

Dodaj opinię

Miłośnicy wiosłowania mają w okolicy przynajmniej 2 ciekawe opcje. Pierwszą jest spokojna rekreacja na wodach jeziora Wicko. Z kolei spływy Wieprzą wymagają zdecydowanie więcej wysiłku fizycznego i logistycznego. Najdłuższa trasa liczy ponad 110 km i wymaga ok. tygodnia czasu. Piękna natura i zabytki mijanych miejscowości zrekompensują trudy wyprawy z nawiązką.

Kajakarstwo adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kajakarstwo, zobacz gdzie w Wicku Morskim zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kajakarstwo.
  • Ulica
    Rzeka Wieprza
    Kajakarstwo mieści się przy ulicy Rzeka Wieprza w Wicku Morskim
  • 76-107 Wicko Morskie
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kajakarstwo opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij