Kąpiele Borowinowe

W ostatnich latach, starano się w Dąbkach szukać nowych form leczenia i w tym celu dokonano wielu odwiertów, natrafiając na dobrej jakości złoża borowinowe, które przyczyniły się do rozwoju uzdrowiska w Dąbkach. Przy okazji odkryto też wody chlorowo-sodowe.

Kąpiele borowinowe są niewątpliwie jedną z najważniejszych form leczenia. Dzięki tym zabiegom następuje powolne przegrzanie ciała osoby, poddanej zabiegowi. Podczas zabiegu nie odczuwa się silnego ciepła, obserwuje się natomiast duże wydzielanie potu i uruchomienie mechanizmów termoregulacyjnych, zabezpieczających przed przegrzaniem ciała.

Dodaj opinię

Jeden ze znaków firmowych przyrodolecznictwa praktykowanego w Dąbkach-Zdroju. Na bogate złoża leczniczego torfu natrafiono w wyniku odwiertów, w ramach poszukiwań nowych form kuracji. Taka kąpiel w borowinie stymuluje mechanizmy termoregulacji organizmu, ma działanie m.in. odkwaszające, dotleniające i przyspieszające przemianę materii.

Kąpiele Borowinowe adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kąpiele Borowinowe, zobacz gdzie w Wicku Morskim zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kąpiele Borowinowe.
  • 76-156 Dąbki
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kąpiele Borowinowe opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij