Kościół pw. Zwiastowania NMP w Łącku

W centrum miejscowości Łącko króluje późnogotycki (XV-XVI wiek) kościół pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Przez stulecia wielokrotnie go przebudowywano, choć pewne elementy (np. widoczne fragmenty łuków mających podtrzymywać sklepienie) wskazują, że nie wszystkie plany udawało się zrealizować. Świątynię zbudowano z kamieni polnych i czerwonej cegły.

W świątyni przetrwały przedmioty sprzed wieków. Do cennych reliktów należy zaliczyć rzeźbę św. Anny Samotrzeciej z początków XVI stulecia, równie wiekową kamienną chrzcielnicę, sto lat starszy ołtarz główny z obrazami obrazy „Zwiastowania”, „Ostatniej Wieczerzy” i „Ukrzyżowania”, XVII-wieczne epitafium oraz barokowy krucyfiks z XVIII stulecia.

Na zewnątrz warto zwrócić uwagę na oryginalną, gotycką bramę wjazdową na cmentarz oraz drewnianą dzwonnicę typu krosnowego z XIX w.

Dodaj opinię

Usytuowana w centrum miejscowości świątynia, pamiętająca jeszcze przełom XV i XVI wieku. Częściowo wybudowany w stylu późnego gotyku kościół był przynajmniej kilkukrotnie modernizowany. Np. w XIX wieku do konstrukcji dobudowano dzwonnicę typu krosnowego z drewna. Cenne są też kamienna chrzcielnica, rzeźba św. Anny czy obrazy na ołtarzu głównym.

Kościół pw. Zwiastowania NMP w Łącku adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół pw. Zwiastowania NMP w Łącku, zobacz gdzie w Wicku Morskim zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół pw. Zwiastowania NMP w Łącku.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościół pw. Zwiastowania NMP w Łącku opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij