Muzeum Bursztynu

Najlepsze miejsce, by doświadczyć jak powstaje i wydobywa się morskie złoto. Zamiast „nudnych” szklanych gablot z eksponatami i tablicami informacyjnymi, na 350 m² powierzchni wystawowej działają tu 3 stałe multimedialne ekspozycje, jak najwierniej odwzorowujące procesy związane z bursztynem:

  1. Bursztynowy las – przenosi odwiedzających około 40 milionów lat w przeszłość, kiedy z prehistorycznych drzew spływała żywica.
  2. Kopalnia – prezentuje sposoby odkrywania i eksploatowania bursztynu na przestrzeni wieków.
  3. Inkluzje – pokazuje rośliny i zwierzęta zamknięte przed milionami lat w bursztynie.

W dyspozycji Muzeum Bursztynu znajduje się ponad 1500 różnych eksponatów. Warto zwrócić szczególną uwagę na niezwykle rzadki niebieski bursztyn dominikański oraz miodowo-brązową bryłę bursztynu bałtyckiego ważącą 2,906 kg – drugą najcięższą pokazywaną w polskich muzeach (po okazie w Gdańskim Muzeum Bursztynu o wadze 3,250 kg).

Poza wystawami stałymi, muzeum otwiera tymczasowe ekspozycje tematycznie powiązane z bursztynem lub okolicą Jarosławca. Głodni wiedzy mogą w placówce sięgnąć do kilkudziesięciu opracowań naukowych i licznych ciekawostek. W muzeum działa również sklepik z pamiątkami i wyrobami z prawdziwego bursztynu.

Muzeum Bursztynu jest w całości prywatną inicjatywą Maksa Kwiatkowskiego. Mieści się w charakterystycznym, specjalnie wybudowanym drewnianym budynku, w zamierzeniu projektanta nawiązującym do dawnych portowych spichlerzy. Pomysł założenia muzeum powstał w 2011 roku. Po trzech latach nastąpiło uroczyste otwarcie.

Dodaj opinię

Doskonałe miejsce, by lepiej poznać największe bogactwo Morza Bałtyckiego, jakim jest bursztyn. Zwłaszcza, iż zamiast statycznych ekspozycji w gablotach dominują multimedialne instalacje: “Bursztynowy las”, “Inkluzje” oraz “Kopalnia”, które interesująco prezentują wiele aspektów dotyczących jantaru. Do tego oczywiście fantastyczne okazy bursztynu, np. niebieskiego.

KM Studio może wykonać film promocyjny Muzeum Bursztynu kamerzysta Jelenia Góra

Muzeum Bursztynu adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Bursztynu, zobacz gdzie w Wicku Morskim zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Bursztynu.
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Bursztynu. Redakcja serwisu www.wicko-morskie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 12 zł
    Muzeum Bursztynu cena biletu ulgowego: 12 zł
  • 15 zł
    Muzeum Bursztynu cena biletu normalnego: 15 zł
  • Grupowy 10
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Bursztynu opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij