Rezerwat Słowińskie Błota

Rezerwat przyrody "Słowińskie Błota" znajduje się 1,5 km na północny-zachód od Słowina, 8 km na południowy-wschód od samego Darłowa. Położony jest na wododziale rzek Grabowej i Wieprzy, a jego powierzchnia wynosi 192,55 ha. Utworzono go w roku 2005.

Rezerwat wyróżnia się tym, że posiada jedno z lepiej zachowanych torfowisk wysokich (typu bałtyckiego) w Polsce. Ponadto fauna rezerwatu jest także unikatowa z bardzo cennymi gatunkami ptaków takich jak: dzięcioł czarny, lerka czy żuraw.

Dodaj opinię

Obszar ochrony przyrody powołany do życia w 2005 roku ze względu na wyjątkowo wysoką wartość ekosystemu. Słowińskie Błota zajmują ok. 192,55 ha powierzchni pomiędzy dorzeczami Wieprzy i Grabowej, w odległości mniej więcej 8 km od Darłowa. Rezerwat wyróżnia się bogactwem ornitologicznym (żurawie, lerki, dzięcioły czarne) oraz torfowiskiem typu bałtyckiego.

Rezerwat Słowińskie Błota adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Rezerwat Słowińskie Błota, zobacz gdzie w Wicku Morskim zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Rezerwat Słowińskie Błota.
  • 76-150 Słowino
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Rezerwat Słowińskie Błota opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij