Szlak kajakowy na rzece Wieprza

Jednym z najpopularniejszych szlaków kajakowych w regionie, jest szlak wzdłuż rzeki Wieprzy jednej najpiękniejszych rzek polskiego Wybrzeża. Rzeka ma swoje źródło w Jeziorze Białym, w linii prostej jest to ponad 80 km od morza. Natomiast sama długość rzeki to 130 km. Na pokonanie całej rzeki potrzeba by było od 5 do 7 dni i raczej byłaby to dość trudna wyprawa. Dlatego także, rzekę podzielono na sugerowane odcinki, tak aby każdy mógł dopasować długość trasy oraz stopień trudności do swoich potrzeb.

Rzeka w dolnym biegu jest dość łatwa, głównie biegnie przez łąki, natomiast środkowy jej odcinek jest już trudniejszy, ponieważ obfituje w bystrza oraz zwalone drzewa. Odcinek górny jest, nieco spokojniejszy, a jedyną przeszkodą są elektrownie wodne. Rzeka biegnie głównie przez odcinki zalesione, przez co możemy napotkać pewne przeszkody. Mimo wszystko, wynagradza to malowniczy, dziki krajobraz, jakim wiedzie rzeka Wieprza, gdyż jest to obszar chroniony.

Polecaną trasą najbliższą Darłowa jest Mazów - Darłowo, o długości 27 km. Jeżeli natomiast ktoś chciałby skończyć swoja przygodę w morzu, po wpłynięciu do portu w Darłowie, musi koniecznie uzyskać zgodę od Bosmanatu Portu Darłowo, celem uzyskania zezwolenia na wpłynięcie (nr tel. 94 314 24 85).

Kajak można wypożyczyć na Przystani BIONIKA (ul.Morska 61) w Darłowie, która organizuje także spływy wyżej opisana trasą.


Dodaj opinię

Wieprza ma od źródła do ujścia ok. 130 kilometrów długości. Pokonanie tej odległości kajakiem zajęłoby około tygodnia. Co zrobić, jeśli ktoś nie ma ochoty na takie przygody? Wybrać krótszą trasę, np. z Mazowa. Można przy tym skorzystać z usług wypożyczalni i organizatorów spływów, którzy zadbają nie tylko o transport sprzętu i uczestników wyprawy w górę rzeki.

Uwiecznić na wideo Szlak kajakowy na rzece Wieprza umie świetnie firma KM Studio filmowanie Wrocław

Szlak kajakowy na rzece Wieprza adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Szlak kajakowy na rzece Wieprza, zobacz gdzie w Wicku Morskim zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Szlak kajakowy na rzece Wieprza.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Szlak kajakowy na rzece Wieprza opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij