Uzdrowisko

Dąbki uzyskały oficjalnie status uzdrowiska, na skutek rozporządzenia Rady Ministrów, z dnia 28 września 2007 roku. Tym samym, Dąbki są jednym z najmłodszych uzdrowisk w Polsce.

Mikroklimat z dużą zawartością jodu i aerozolu morskiego, jest doskonały w leczeniu m.in. chorób układu oddechowego oraz chorób układu krążenia. Dlatego także Dąbki uzyskały status uzdrowiska.

W Dąbkach znajduje się kilka zakładów lecznictwa uzdrowiskowego.

Profile lecznicze, jakie ustalono dla tegoż uzdrowiska to: choroby ortopedyczno-urazowe, reumatyczne, kardiologiczne i nadciśnienia, choroby górnych i dolnych dróg oddechowych oraz endokrynologiczne.

Uzdrowisko posiada także udokumentowane, naturalne surowce lecznicze borowiny, wydobywane ze złoża "Porzecze".

Zakłady lecznicze, sanatoria zarówno państwowe jak i prywatne jakie znajdziemy w Dąbkach to:

  • Sanatorium uzdrowiskowe "H.Cegielski" NFZ,
  • Centrum Zdrowia i Rekreacji "Geovita",
  • Ośrodek Sanatoryjno-Wypoczynkowy "Argentyt",
  • Sanatorium - Niepubliczny Zakład Rehabilitacji Leczniczej "Dukat" NFZ,
  • Ośrodek Sanatoryjno-Wypoczynkowy " Hutmen",
  • Centrum Rehabilitacyjne "Bursztyn" SPA & Wellness.


Dodaj opinię

Dąbki-Zdrój oficjalnym statusem uzdrowiska cieszy się od września 2007 roku. Kameralna miejscowość może się poszczycić korzystnym klimatem, o dużym stężeniu jodu i morskich aerozoli. Szeroko wykorzystywane są również złoża borowiny, a okoliczne sanatoria i zakłady przyrodolecznicze specjalizują się też w dolegliwościach ortepedycznych, kardiologicznych i innych.

Uzdrowisko adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Uzdrowisko, zobacz gdzie w Wicku Morskim zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Uzdrowisko.
  • 76-156 Dąbki
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Uzdrowisko opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij