Wędkarstwo

Okolice Wicka Morskiego mogą stać się małym rajem dla amatorów wędkarstwa. Łowić można nad morzem, w wodach jeziora oraz okolicznych, niewielkich rzekach. Różnorodność gatunków gwarantuje odmienne wrażenia ze zmagań z rybami.

Z pobliskich plaż warto polecić okolice ujścia Głównicy. Można wygodnie rozstawić się na umocnieniach brzegu (betonowych gwiazdoblokach), odważniejsi niech spróbują wejść na pomost. Wchodzi on nawet 40 metrów w wody Bałtyku, jednak jego stan techniczny może budzić wątpliwości. Biorą tu przede wszystkim płocie, leszcze i węgorze.

Jezioro Wicko zawsze było bogate w ryby. Wokół zbiornika powstawały liczne osady rybackie. Aktualnie na wodach jeziora można złapać m.in. sandacze, ukleje, krąpie, wzdręgi, krasnopióry, a także szczupaki. Wędkować można z 4 pomostów w południowej i zachodniej części Wicka (w miejscowościach Jezierzany, Łącko oraz Królewo) oraz z łodzi (wyłącznie Jezioro Małe). Do skorzystania z rybnych bogactw jeziora wymagane jest posiadanie pozwolenie dzierżawcy łowiska. Po wcześniejszym uzgodnieniu, chętna grupa może zorganizować zawody wędkarskie.

W łączącym jezioro z morzem kanale Głównica da się wyłowić przede wszystkim różne gatunki karpiowatych. Z kolei w Wieprzy, uchodzącej do morza w Darłowie, występują łososie, lipienie czy strzeble.

Dodaj opinię

Morze Bałtyckie, Jezioro Wicko, łączący te akweny kanał Głównica oraz rzeka Wieprza - to najlepsze miejscówki do zarzucenia wędki w regionie. Wszystkie te wody są bogate w zróżnicowane gatunki, m.in. karpiowate, łososie, lipienie, sandacze, szczupaki, leszcze czy węgorze. Wybór wędkarskiej metody jest niemal równie szeroki, co wśród biorących w okolicy ryb.

Wędkarstwo adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Wędkarstwo, zobacz gdzie w Wicku Morskim zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Wędkarstwo.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Wędkarstwo opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij