Wicko Morskie - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Wicka Morskiego

Wicko Morskie to niewielka osada położona nad jeziorem Wicko, która stanowi część składową sołectwa Jerzany. Wieś jest dobrą lokalizacją na letni wypoczynek dla wszystkich lubiących ciszę i spokój. Odległość od popularnej Ustki wynosi niewiele ponad 30 km, od Słupska ok. 43 km, a od położonego od strony zachodniej Koszalina - ok. 63 km. Znając te punkty odniesienia, łatwiej jest zaplanować trasę dojazdu do Wicka Morskiego. Najdogodniej jest dostać się tu samochodem - z Koszalina poprzez drogę wojewódzką nr 203, z Słupska trasą 1101G. Dobrym pomysłem jest także poszukanie oferty wspólnego przejazdu. W znalezieniu różnych możliwości dojazdowych pomocna będzie też wyszukiwarka połączeń GoEuro.

Dojazd autobusem do Wicka Morskiego umożliwia PKS Słupsk. Podróżujący muszą znaleźć połączenie na trasie Słupsk - Rusinowo. Istnieją również połączenia PKS z Jarosławcem (niecałe 5 km od Wicka Morskiego), w którym można się przesiąść lub zamówić taksówkę do miejsca docelowego, ewentualnie porozmawiać z kierowcą na temat możliwości zatrzymania się w Wicku. Ciekawą opcją jest połączenie Warszawa - Darłówko (obsługiwane przez PKS Mława), z przystankiem w Jarosławcu. PKS w Ostrowcu Świętokrzyskim ma ofercie połączenie przez Jarosławiec do Kołobrzegu. Niektóre linie są uruchamiane tylko w sezonie letnim, dlatego w przypadku planowania urlopu w innych miesiącach warto upewnić się co do możliwości dojazdowych i rozkładu autobusów.

Bezpośrednie dotarcie do Wicka Morskiego koleją nie jest możliwe, jedyna alternatywa to PKP do Słupska lub Koszalina i przesiadka na autobus lub bus. Prywatne firmy przewozowe oferują wakacyjne połączenia między miejscowościami na Pomorzu, dlatego warto być na bieżąco z ich ofertą.

rozwiń
Wicko Morskie - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij